Bateria i ładowanie w laptopie

Bateria w laptopie była kiedyś jednokomorowa i nie pozwała na zbyt długą pracę na jednym ładowaniu. Dzisiaj nowoczesne notebooki mają baterie, dzięki którym można z powodzeniem pracować nawet ponad 20 godzin i nie ma obawy o to, że braknie nam energii.

Im lepszy jest laptop, tym dla nas lepiej, bo determinuje to długi czas pracy na baterii. Żeby tak jednak było, konieczne jest wybranie laptopa z naprawdę dobrą baterią. Takie zwykłe raczej nie pozwalają nam na zbyt długą pracę.

Dbanie o baterię w laptopie

Żeby dbać o baterię w laptopie, nie trzeba jakiś niesamowitych zabiegów. Wystarczy wiedzieć, jak ją ładować i czego unikać. Przedstawimy Ci to w punktach:

  • Raz na jakiś czas pozwól baterii w swoim notebooku rozładować się do zera.
  • Ładuj baterię tylko za pomocą oryginalnego zasilacza, bo tylko taki gwarantuje Ci dobry przepływ prądu o odpowiednim natężeniu.
  • Pamiętaj o tym, żeby nie trzymać baterii na ładowaniu, jeżeli pokazuje, że jest już w 100% naładowana.
  • Nie dokonuj samodzielnych modyfikacji baterii ani zasilacza.

Ładowanie zawsze powinno być przeprowadzane w warunkach, które gwarantują suchość. Nie powinno się podłączać komputera do ładowania w momencie, w którym gniazdko wisi i jest niebezpieczne. Nie wolno ładować laptopa na zmienionym zasilaczu, który przechodził jakieś modyfikacje, bo to się może skończyć nie tylko uszkodzeniem samego urządzenia, ale przede wszystkim też zagrożeniem dla zdrowia i życia.

Zawsze trzeba mieć na uwadze fakt, że jakiekolwiek modyfikacje sprawiają, że tracimy gwarancję na urządzenie, dlatego trzeba o tym pamiętać. Ładowania laptopa z głową i traktowanie baterii odpowiednio jest nam w stanie zagwarantować jej dłuższą żywotność i o to przecież chodzi. Wymiana baterii na nową oczywiście nie jest jakaś bardzo droga, bo większość baterii kosztuje kilkadziesiąt złotych, niemniej jednak te pieniądze można zaoszczędzić, jeżeli będzie się o baterię należycie dbać.

Wielu osobom przychodzi do głowy, żeby modyfikować baterię, ale to nie jest dobry pomysł. Wszelkie modyfikacje są zabronione, bo mogą się skończyć naprawdę tragicznie. Jeżeli je wykonujesz, musisz mieć świadomość, do czego to może doprowadzić.

Tylko poprawne ładowanie laptopa i dbanie o komputer jest nam w stanie zagwarantować bezpieczne z niego korzystanie i komfort tego, że nie doprowadzimy do zbyt szybkiego zniszczenia urządzenia. W przypadku ładowania „po swojego”, dzieje się to bardzo często. Dlatego użytkownicy dziwią się później, kiedy ktoś im mówi, że sami zniszczyli swojego laptopa.

Dodaj komentarz