Laptopy do 1000 zł – czy to się opłaca?

Ceny laptopów spadają z roku na rok. Coś, co kiedyś kosztowało naprawdę potężne pieniądze, dzisiaj można kupić za ułamek ceny. To właśnie dzięki temu wiele osób może sobie pozwolić na konstrukcje, na jakie nie mogło sobie pozwolić jeszcze jakiś czas temu. Dzisiaj laptopy do 1000 zł może nie są jakieś bardzo popularne, ale jest ich sporo. Trzeba się tylko zastanowić, czy warto taki kupić?

Co oferuje nam laptop za 1000 zł?

W przypadku laptopa za 1000 zł nie możemy oczekiwać jakiegoś niewyobrażalnego designu i mnóstwa funkcji, bo to jest po prostu niemożliwe. Tak niska cena warunkuje to, że jakość takiego urządzenia nie jest jakaś najwyższa i również to, że trzeba liczyć się z tym, że nie będzie ono wystarczające dla każdego. Rzadko kiedy w takim laptopie mamy więcej niż 500 GB na dysku twardym. Rzadko kiedy mamy też więcej niż 2 GB RAM-u. W przypadku matrycy możemy liczyć na LED, ale nigdy nie na OLED. Mamy możliwość znalezienie laptopa w rozdzielczości HD, ale raczej nie mamy sensu szukać takiego, który będzie miał ekran FULL HD i na tym właśnie polega ta równica.

Ponadto laptopy do 1000 zł raczej nie cechują się jakimś bogactwem złącz, ani też nie mają wydajnego procesora. Pomarzyć możemy także o dedykowanej karcie graficznej. Takie karty montowane są tylko w naprawdę dobrych jakościowo konstrukcjach, a najtańszy laptop taką z pewnością nie jest.

Czy warto kupić laptopa za 1000 zł?

Właściwie pytanie powinno brzmieć, czy laptop za 1000 zł będzie dobry dla każdego? Oczywiście, że nie, bo taka cena warunkuje to, że urządzenie jest naprawdę bardzo proste, a co za tym idzie, nie daje nam też jakichś zbyt zaawansowanych funkcji. Jednakże jest taka grupa odbiorca, dla których taki laptop będzie bardzo dobrym. Są nią użytkownicy domowi, a także uczniowie. Jeżeli potrzebujesz laptopa zaledwie do przeglądania pocztowy, do sprawdzania portali społecznościowych czy do oglądania filmów, to jasne jest, że laptop o 2000 zł nie jest Ci potrzebny, bo równie dobrze możesz wydać tysiąc i już Twoje wymagania zostaną spełnione.

Producenci takich bardziej budżetowych konstrukcji są w stanie spełnić wymagania prostych użytkowników, natomiast laptop do 1000 zł z pewnością nie będzie się nadawał do pracy. Chyba że dla sekretarki, która nie potrzebuje żadnego jakościowego sprzętu i może postawić na coś, co będzie bardzo proste. Jeżeli oczekujesz od laptopa wydajności, to nie łudź się, że taki za tysiąc Ci ją zagwarantuje. Musisz wydać minimum dwa razy tyle, żeby osiągnąć swój cel i cieszyć się naprawdę świetnym działaniem.

Dodaj komentarz