Kiedy oddać notebooka do serwisu?

Gwarancja na laptopa daje nam pewność, że kiedy urządzenie to zacznie szwankować, będziemy je mogli oddać do naprawy i zostanie przywrócone do pełnej sprawności. Jednakże czasami użytkownicy wręcz przegapiają ten moment, kiedy trzeba to zrobić. W tym wpisie zastanowimy się, kiedy oddać naszego laptopa do serwisu i dlaczego laptop na gwarancji powinien być serwisowany tylko w specjalizującym się w jego naprawie miejscu.

Laptop chodzi zbyt głośno

Prawidłowo użytkowanego notebooka będzie co prawda słychać, jednakże nie będzie to jakiś wielki hałas. Kiedy laptop się zagrzeje, będziemy słyszeć pracujący wentylator, jednakże jego dźwięk nie będzie nam jakoś bardzo przeszkadzał. Natomiast w momencie, kiedy nasz tani laptop chodzi bardzo głośno, a wentylator wręcz wyje, stanowi to podstawę, by oddać go do serwisu. Być może w laptopie zgromadziło się bardzo dużo kurzu i będzie potrzebne jego przedmuchanie. W takiej sytuacji całkiem normalne jest, że oddanie laptopa do serwisu jest zasadne. Serwisant przy okazji nałoży nam też nową pastę termoprzewodzącą.

Pojawiły się bad pixele

Bad pixele to inaczej uszkodzone pixele, czyli martwe punkty na ekranie. W zależności od rozdzielczości ekranu naszego notebooka pixele mogą być duże albo bardzo małe. Kiedy zepsuje się jeden i to jeszcze w takim peryferyjnym miejscu, to można tego wcale nie zauważyć. Natomiast w momencie, kiedy zepsuje się ich kilka, to będzie to utrudniało, a nawet uniemożliwiało pracę na takim urządzeniu. Dlatego wtedy notebook powinien być oddany do naprawy w celu usunięcia tych martwych punktów na matrycy.

Laptop jest bardzo wolny i wiesza się

Jeżeli Twój notebook chodzi bardzo wolno, to prawdopodobnie powodem takiego stanu rzeczy jest obecność wirusów. Wirusy można bardzo łatwo usunąć, ale trzeba się na tym znać i trzeba też wiedzieć, jak to zrobić. Zdecydowanie nie ma sensu bawić się w to samodzielnie, kiedy się na tym nie znamy. Zdecydowanie lepiej jest oddać urządzenie do serwisu, który zrobi to profesjonalnie. Problemem może być też uszkodzony dysk twardy, który ma problemy z odczytem danych i wtedy konieczna będzie jego wymiana.

Nie można uruchomić laptopa

Kiedy laptop nie daje się włączyć, to być może wystąpiła jakaś awaria związana z BIOS-em, procesorem, dyskiem twardym lub zasilaniem. O ile laptop jest na gwarancji, to nigdy nie należy „majstrować” w nim samodzielnie. W takiej sytuacji należy oddać go w ręce doświadczonych serwisantów, którzy będą wiedzieli, co zrobić, żeby laptop się włączył i żeby można było usunąć przyczynę awarii.

Dodaj komentarz